A teraz o Bubble Spinner i pozycjonowaniu po raz trzeci

Tak sobie codziennie sprawdzam jak tam się ma nasz test odnośnie gry Bubble Spinner i tego, jak wysoko pojawia się ten blog w google. I dzisiaj, ku mojemu zdziwieniu, po wspisaniu Bubble Spinner w google, mój wpis znalazł się już na pozycji 18. Gdy dwa dni temu o tym pisałem, wpis z blogu był na pozycji około 45. Myślę, że to właśnie tamten wpis sprawił, że znów podnieśliśmy się w wynikach wyszukiwania. Dzisiejszy mój wpis również powinien pomóc, ponieważ kolejny raz linkuje do wpisu o grze z anchorem Bubble Spinner.

Pamiętajmy jednak, że to już jest tylko i wyłącznie linkowanie wewnętrzne. Jednak dzięki pingowaniu, moje wpisy są szybko odnajdywane przez google i przez to indeksowany jest kolejny link. Zastanwiam się, czy w ten sposób mógłym utrzymać tę pozycję. Gdybym tak codziennie napisał coś o tej grze, na tym właśnie blogu i podlinkował z każdego takiego wpisu, wpis o grze z odpowiednim achorem – to czy to wystarczy, aby pozycję utrzymać, nie mówiąc już o jej podniesieniu?

Czas pokażde. Ja z pewnością będę jeszcze raz na jakiś czas wypisywał różniaste rzeczy o grze Bubble Spinner, więc zobaczymy, czy efekty są wymierne. Może też być tak, że już za kilka dni lub tygodni, wylecimy poza pierwszą setkę wyników, albo jeszcze dalej. Nie ma się więc co podniecać ;)

Choć z drugiej strony, ta gra jest tak popularna, że konkurencja w wynikach jest ogromna. W tym momencie mój malutki blog i wpis o grze, jest wyżej, niż sama gra na takiej stronie … np. fotka.pl – która to z pewnością ma o wiele większą moc linków wewnętrznych, niż mój blog. Ale, jednocześnie, na fotce ta moc rozkłada się na ogromną ilość podstron. A na moim blogu skromniutko, bo wpis ten jest dopiero numerem 45.  A to oznacza, że magiczna liczba 44 pojawia się przy okazji poprzedniego wpisu… „a imię jego będzie czterdzieści i cztery” :)

Więcej o Michał Cieślak

Uważam, się jeszcze za młodego człowieka, choć w życiu zaliczyłem już kilka checkpoint'ów, takich jak: ślub, dzieci, własna firma, własne mieszkanie, itp.

13. Kwiecień 2011 przez Michał Cieślak
Kategorie: Pozycjonowanie, Wirtualny Świat | Tagi: , , , , , , , | Napisz komentarz

Napisz coś ciekawego

Pola wymagane są zaznaczone * markiert


Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeCheck Our Feed