Mało poważny prezes: Sadowski, Majzner i Branson

Zwykle, kiedy pomyślimy o prezesie firmy, to w naszym mózgu tworzy się pewien obraz, który przez lata został wykreowany przez różne media. I tak oto, widzimy człowieka poważnego, odpowiedzialnego i wyprostowanego. Zazwyczaj ubranego elegancko, w garniturze i z krawatem – w najlepszym wypadku… w czarnym golfie i dżinsach. Ale, to są stereotypy, które są jeszcze pozostałością z dawnych czasów. Dzisiaj, bycie prezesem jest równie odpowiedzialne, jak kiedyś, ale nie oznacza, że prezes musi być zawsze poważny! Oto trzy przykłady, z którymi polecam się zapoznać.

Wybrane przeze mnie osoby nie są przypadkowe. Ci szefowie firm potrafią się dobrze bawić, a jednocześnie doskonale promują swoje przedsięwzięcia. Nagrywają śmieszne filmy, przebierają się, inscenizują różne zdarzenia, latają balonem, nagrywają własne piosenki i teledyski i wiele wiele innych! Sami zobaczcie.

 

1. Michał Sadowski – firma brand24

Firma Brand24 zajmuje się monitoringiem marki w sieciach społecznościowych i w Internecie. Gdy wejdziecie na stronę firmy, zobaczycie całkiem poważną ofertę usług. Ale za tą, z goła poważną firmą, stoi całkiem wyluzowana postać, jaką jest właśnie Michał Sadowski. Z publikowaniem filmów w Internecie związany jest od wielu lat, gdyż jest także jednym z autorów znanego dawniej portalu patrz.pl, gdzie można było wrzucać swoje własne produkcje wideo. Była to taka nasza polska kopia YouTube (patrz.pl istnieje do dziś, ale najlepsze lata ma już dawno za sobą).

Wracając jednak do Michała. Podobno obraz jest wart więcej, niż tysiące słów – wideo zatem, musi być warte więcej, niż miliony tychże.

Internety Robię – branżowy hit w sprzed kilku lat (Michał, to ten niższy):

Przyjmijmy jednak, że być może w życiu prywatnym, Michał potrafi bawić się dobrze, ale to jeszcze nie znaczy, że jest wyluzowanym prezesem. Otóż, być może ten film przekona Was, że ten luz, widać również w działalności na rzecz spółki.

Powitanie nowego klienta – Ikea

Jeżeli jednak wciąż nie jesteś przekonany, to po obejrzeniu tego, zmienisz zdanie.

 

2. Marcin Majzner – prezes Cupsell.pl

Jak mawia sam o sobie „jestem prezesem Cupsell”, ale mówi to w dość specyficzny sposób. Marcin sprzedaje koszulki. Jako, że jego praca nie jest zbyt sexi, ani też nie tworzy innowacyjnego oprogramowania, które zawładnie umysłami milionów użytkowników, to musi odreagowywać w inny sposób. Sami zobaczcie, co też ten prezes robi!

Film słaby, ale koszulki zajebiste.

 

A może chcesz zobaczyć, jak dostarczają swoje koszulki?

Gdybyś jeszcze nie był przekonany, że prezes firmy Cupsell ma dużo swobody w wyrażaniu myśli – zobacz jak wygląda ich ogłoszenie rekrutacyjne!

 

Nie myślcie jednak, że tylko w Polsce tak się bawimy. O, nie! A może myślicie, że oni tak robią, bo mają małe firmy i nie jest im wstyd? Też nie! Obie wspomniane wyżej firmy, to całkiem duże spółki. Nie mniej, by utwierdzić Was w przekonaniu, że można z luzem podchodzić do życia, nawet gdy jest się prezesem wielkiej firmy, polecam zapoznać się z ostatnią osobą na mojej liście.

3. Richard Branson – Virgin Group

Ten prezes, to zdecydowanie największa postać, z całego naszego zestawienia. Stworzył tak wiele firm, że nie sposób ich wszystkich wymienić, ale wystarczy, że napiszę, iż posiada własną linię lotniczą, sieć komórkową, a wisienką na torcie jest produkcja pojazdów latających w przestrzeń kosmiczną! Myślę, że większość z Was, słyszała o tym człowieku. I choć ma on już swoje lata, to wciąż potrafi się nieźle bawić. Zobaczcie kilka wybranych szaleństw Richarda Bransona z firmy Virgin.

Film o 9 szalonych rzeczach, jakie zrobił Richard Branson (powiększ na cały ekran, by wygodniej oglądać).

A jeśli nie chcecie oglądać, to niech te zdjęcia będą wystarczającym dowodem, że jest to prezes z dużym poczuciem humoru.

 

A zatem, kiedy już zostaniecie prezesami swoich firm, pamiętajcie, by być wyluzowanym – czego sobie i Wam życzę!

Michał Cieślak

Więcej o Michał Cieślak

Uważam, się jeszcze za młodego człowieka, choć w życiu zaliczyłem już kilka checkpoint'ów, takich jak: ślub, dzieci, własna firma, własne mieszkanie, itp.

08. Wrzesień 2014 przez Michał Cieślak
Kategorie: Człowiek, Świat, Zarabianie | Tagi: , , | 2 komentarzy

Komentarzy (2)

  1. Pingback: Na mnie reklamy nie działają! | Bezsens

  2. Pingback: W technologii widzę przyszłość Polski. | Bezsens

Napisz coś ciekawego

Pola wymagane są zaznaczone * markiert


Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeCheck Our Feed