O mnie

Michał Cieślak

Michał Cieślak

Nazywam się Michał Cieślak i od trzydziestu lat naprawiam pralki…

A nie, to nie tak miało być. Rzeczywiście jestem Michał Cieślak, ale nie naprawiam pralek i nie od 30 lat – natomiast zawodowo zajmuję się produkcją gier i animacji, a robię to już 9 lat.

W 2004 powołałem do życia swoją pierwszą poważną stronę internetową GRYzonie.pl, która w okresie swojej świetności była odwiedzana przez przeszło 350 000 unikalnych użytkowników. Znajdowały się na niej przede wszystkim gry naszej produkcji. Z czasem doszły inne działy, które związane były z tematyką gier. W pewnym momencie mieliśmy nawet kupca, który przy dobrych wiatrach dałby nam zarobić kilkaset tysięcy złotych. To były piękne czasy, ale era gier flash powoli się kończy, więc sama strona również zniknęła.

Poza GRYzoniami, byłem związany z takimi projektami jak:

  • Gameonade.com – międzynarodowa strona z grami flash
  • KoKartki.pl - animowane kartki internetowe
  • Pioneczek.pl – sklep z zabawkami

Ostatnie lata to praca głównie nad produkcjami dla klientów zewnętrznych w ramach firmy KATILA. W swojej „karierze” miałem okazję produkować gry i aplikacje dla takich firm jak: PZU, NC+, Procter&Gamble, HP, Ferrero czy Polpharma. Wyprodukowałem ponad 100 gier internetowych i ta liczba stale rośnie.

Jednym z najnowszych produktów naszej firmy jest OneHourGames.com – prosty system do personalizacji gier, który jest jeszcze w budowie.

Największą jednak frajdę sprawia mi praca nad EduEddy.com, czyli zestawem gier i bajek o edukacyjnych charakterze, którego odbiorcami są dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Prywatnie ćwiczę Capoeira, jeżdżę na rolkach, gram na gitarze, a do tego wszystkiego mam dwójkę fantastycznych dzieci: Leopolda i Elwirkę, które są doskonałymi testerami naszych gier.

Komentarzy (4)

  1. Gdzie jest ta nowa strona GryZonie.pl? Od dłuższego czasu jej nie widzę. Co się stało z Międzynarodowym Strzelaczem Tarczowym, 9-oma Planetami, Nerwowym Rzutem i resztą gier typu GryZoniowy Tetris/Arkanoid? Strona gameonade.com też odeszła w zapomnienie. Tam były pierwsze dwie wymienione gry, tylko że po angielsku. Wracając do sprawy, będzie jakaś alternatywna strona dla tych gier? Byle nie FaceBook, bo może mi zakłócić działanie komputera. Międzynarodowy Strzelacz Tarczowy powinien zostać przemianowany na Europejskiego Strzelacza Tarczowego, bo tam jeździmy po części Europy.

  2. Myślę, że w ciągu najbliższych 2-3 tygodni powinno się udać uruchomić GRYzonie w takiej formie, by był dostęp do wszystkich gier. Niestety, wciąż nie dorobiliśmy się jeszcze nowej wersji, ale ostatnio temat nieco ruszył, więc powinno się udać.

  3. GRYzoniów do tej pory nie ma. Nie wiem, co miał oznaczać 30. listopad, ale sama strona nie pokazuje nic. Gier też już nie będzie (takich jak 9 Planet czy Międzynarodowy Strzelacz Tarczowy), prawda? Co się stało?

  4. Też nad tym ubolewam, że ich nie ma. Cały czas nasze codzienne zadania nasz odciągają od przywrócenia GRYzonie.pl do życia :(
    Plany są, chęci też, ale czas niestety nie sprzyja. Liczę jednak, że kiedyś wreszcie powrócą!

Napisz coś ciekawego

Pola wymagane są zaznaczone * markiert


Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeCheck Our Feed