Jak dodać własny avatar na blogu – szczególnie w skrypcie wordpress.

Dzisiaj nastąpił ten dzień, w którym to zacząłem zastanawiać się, w jaki sposób dodać swój własny avatar do moich komentarzy. Przestało podobać mi się, że jako autor bloga odpowiadając na komentarz, jestem widziany z domyślnym avatarem.

Sprawa okazała się niezwykle prosta, ale spędziłem chwilę czasu czytając co i jak działa. W blogach typu wordpress można w prosty sposób włączyć wyświetlanie się tzw. gravatarów – czyli globalnych avatarów. Nazwa pochodzi z angielskiego, więc nie czepiajcie się, że moje rozwinięcie skrótu jest niepoprawne.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim musicie włączyć obsługę avatarów w ustawieniach bloga. W tym celu należy wejść w Ustawienia->Dyskusja - tam znajdziecie punkt, który aktywuje awatary. Można tam również wybrać domyślny awatar dla osób, które nie posiadają swojego avatara. Nie wiem dlaczego, ale raz stosuję nazwę awatar, a raz avatar… mam nadzieję, że się nie obrazicie za to ;)

Dobrze, a zatem avatary włączone, ale gdzie ja mam wgrać swój własny avatar – przecież nie ma tam żadnego formularza do tego!

I tutaj właśnie z pomocą przychodzą gravatary. Wystarczy wejść tutaj: http://pl.gravatar.com/ (tak, jest w języku polskim). Tam, należy zarejestrować się używając tego adresu email, który został użyty jako Wasz adres na Waszym blogu. Gdy to już załatwicie, z pewnością znajdziecie miejsce, w którym należy wgrać swój obrazek.

Wszystko jest wyjątkowo proste i po jakimś czasie Wasz avatar pojawi się przy komentarzach na Waszym blogu. Co ciekawsze, dzięki temu, że jest to avatar globalny, pojawi się on również w komentarzach na wszystkich blogach, na których udzielaliście się w komentarzach używając tego samego adresu email. Jeśli zatem macie kilka blogów, to tym jednym ustawieniem można zmienić swój avatar na wszystkich blogach! Prawda, że piękne?

Piękne, pod warunkiem, że nie chcielibyście być anonimowi na pozostałych blogach. Ale przecież zawsze można wyłączyć wyświetlanie avatarów :)

A druga sprawa jest taka, że na stronie z gravatarami można wgrać większą ilość avatarów, więc będąc raz zarejestrowanym, można dodać kolejne adresy email, a do nich avatary. W rezultacie w tym jednym miejscu, możecie zarządzać swoim wyglądem na wszystkich blogach i innych miejscach, w których gravatary działają. Mnie osobiście bardzo się to podoba, a wyrazem tego niech będzie dzisiejszy wpis na blogu.

Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło, bo lato już tuż tuż!

Michał Cieślak

Więcej o Michał Cieślak

Uważam, się jeszcze za młodego człowieka, choć w życiu zaliczyłem już kilka checkpoint'ów, takich jak: ślub, dzieci, własna firma, własne mieszkanie, itp.

11. Kwiecień 2011 przez Michał Cieślak
Kategorie: Blog, Wirtualny Świat | Tagi: , , , | 1 Komentarz

Jeden komentarz

  1. Pingback: Jak dodać własny avatar na blogu WordPress? « Blog squeeze.pl

Napisz coś ciekawego

Pola wymagane są zaznaczone * markiert


Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeCheck Our Feed