Uczniacy.pl – nasza nowa strona

I tak oto w dniu dzisiejszym udało nam się uruchomić kolejną stronę. Tym razem jest to strona o tematyce studiów i uczelni wyższych. Uczniacy.pl to nic innego, jak zestawienie wyższych uczelni w naszym kraju.

Lista nie jest jeszcze całkiem aktualna i uzupełniona, ale sama strona wydaje się być już gotowa. Uczelnie, oprócz opisu podstawowego, mają również mocno rozbudowaną listę kierunków i specjalizacji – wraz z informacjami na temat rodzaju studiów. Wszystko to będzie teraz aktualizowane, więc na gotową litę przyjdzie jeszcze poczekać. Jest tam oczywiście również uczelnia bardzo mi bliska, czyli Politechnika Krakowska.

Uczelnie można przeglądać na podstawie województwa. Przykładowo możemy wyświetlić uczelnie z województwa śląskiego. Gdy już znajdziemy się w województwie, naszym oczom ukarze się lista uczelni oraz krótka charakterystyka województwa. Jest tam również lista miast, które możemy kliknąć, by zawęzić zakres naszych poszukiwań. I tak możemy zobaczyć przykładowo uczelnie w Katowicach.

Jest również możliwość wyświetlania uczelni na podstawie dziedziny naukowej, w kierunku jakiej można się wykształcić na danej uczelni. I tak np. na wspomnianej już PK możemy wykształcić się w dziedzinie naukowej, jaką jest architektura. Również bardzo mi bliska, gdyż to właśnie ten kierunek studiuję (ciągle i wciąż na 4 roku będąc).  Kolejną możliwością jest wyświetlenie tylko uczelni Pańtwowych lub wszystkich pozostałych (których jest znacznie więcej).

Jeśli nie uda się dotrzeć do szukanej uczelni, można również skorzystać z wyszukiwarki. Oprócz uczelni, na stronie znajdują się również inne działy. I tak oto jest przykładowo dział z grami flash, który będzie systematycznie wzbogacany o nowe gry. Już teraz mogę zdradzić, że planujemy uruchomić konkurs dla aktywnych osób. Nagrody otrzymają te osoby, które dodadzą najwięcej gier i najlepiej opisanych.

Do tego wszystkiego jest jeszcze forum dla studentów. W planach są dalsze działy, które mogą pasować tematycznie do studiów i spraw z tym związanych. I tak powinny powstać jeszcze np. dział z ofertami pracy dla studentów, z kwaterami i mieszkaniami, a także np. lista lokali gastronomicznych, w których można coś zjeść lub się dobrze bawić. Ale to dopiero w przyszłości.

Zapraszam więc na stronę Uczniacy.pl

Michał Cieślak

ps. A już niedługo pojawi się LetsPuzzle.com i również konkurs z nagrodami!

Więcej o Michał Cieślak

Uważam, się jeszcze za młodego człowieka, choć w życiu zaliczyłem już kilka checkpoint'ów, takich jak: ślub, dzieci, własna firma, własne mieszkanie, itp.

09. Sierpień 2009 przez Michał Cieślak
Kategorie: Wirtualny Świat | Tagi: , , | Napisz komentarz

Napisz coś ciekawego

Pola wymagane są zaznaczone * markiert


Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeCheck Our Feed