Position: relative i skalowanie okna przeglądarki Internet Explorer

Ponieważ dzisiaj napotkałem dosyć denerwujący problem podczas pracy przy Letspuzzle.com i straciłem sporo czasu na znalezienie rozwiązania, postanowiłem je tutaj umieścić, gdyby jeszcze ktoś tego szukał. Chodzi o problem związany ściśle z przeglądarką Internet Explorer (u mnie działo się to w IE7) i elementami ustawionymi w css jako position: relative.

Gdy w Explorerze umieścimy takie elementy i zaczniemy zwiększać lub zmniejszać okno przeglądarki, owe element będą zachowywały się bardzo dziwnie – a dokładniej pozostaną w miejscu, w którym były – natomiast wszystkie inne elementy strony przemieszczą się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Tak jest np. jeśli strona jest wyśrodkowana w przeglądarce i pasy powstające po bokach zmniejszają się w chwili zmniejszania okna przeglądarki. Wtedy cała strona się przemieszcza, a niestety elmenty ze wspomnianym ustawieniem position na relative, pozostają w miejscu – dając efekt podobny do ustawienia position:  fixed.

Rozwiązanie okazuje się dosyć proste :)

Wystarczy umieścić w stylach znacznika body również position:relative; i problem powinien zniknąć.

A zatem rozwiązanie może być podobne do tego:

<style>
body {
     position: relative;
}
</style>

Mam nadzieję, że komuś się przyda.

Pozdrawiam

Michał Cieślak

Więcej o Michał Cieślak

Uważam, się jeszcze za młodego człowieka, choć w życiu zaliczyłem już kilka checkpoint'ów, takich jak: ślub, dzieci, własna firma, własne mieszkanie, itp.

19. Sierpień 2009 przez Michał Cieślak
Kategorie: Wirtualny Świat | Tagi: , , , | Napisz komentarz

Napisz coś ciekawego

Pola wymagane są zaznaczone * markiert


Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeCheck Our Feed